Punkt doradztwa dla młodzieży odwiedziło 2 950 osób, natomiast 485 osób skorzystało z bardzo szerokiego katalogu usług i świadczeń, w tym nowych autorskich narzędzi pracy i form pomocy obejmujących: pomoc w poszukiwaniu pracy, warsztaty z autoprezentacji, szkolenia indywidulane, pozyskanie grantu aktywizacyjnego, udział w stażach, praktykach i wizytach studyjnych u pracodawców, pozyskanie bonu na start i dofinansowania na dojazdy na studia zaoczne, finasowanie książeczki do celów sanitarno-epidemiologicznych, doradztwo prawne i ekonomiczno – finansowe. Wszyscy uczestnicy projektu objęci zostali usługą doradztwa zawodowego, a chętne osoby korzystały z doradztwa psychologicznego i doradztwa w zakresie zdrowia psychicznego.
Projekt realizowany był we współpracy z bardzo szerokim gronem partnerów obejmującym pracodawców, Turecką Izbę Gospodarczą, wszystkie urzędy gmin i miast z terenu powiatu tureckiego, ośrodki pomocy społecznej, Policję, ZUS, Sanepid, Centrum Zdrowia Psychicznego, kancelarię adwokacką oraz portal iTurek.
Została również wygłoszona prelekcja na temat samorozwoju i budowania własnych kompetencji zawodowych przez pana Sebastiana Strzecha Prezesa firmy Compnet sp. z o.o.
Zaprezentowane zostały także wyniki Konkursu pod hasłem „Młodzież na rynku pracy", skierowanego do uczniów szkół ponadpodstawowych. Laureatami konkursu zostali Dominik Okoński (CKP w Kaczkach Średnich) – I miejsce, Julia Modrzejewska (ZST Turek) – II miejsce oraz Kacper Kadrzyński (ZST Turek) – III miejsce.
Podjęta inicjatywa utworzenia modelu kompleksowej pomocy w jednym punkcie została doceniona przez Fundację Promocji Inicjatyw Społecznych Polprom, która przyznała Powiatowemu Urzędowi Pracy w Turku specjalne wyróżnienie podczas ósmej edycji konkursu na najlepsze praktyki instytucji rynku pracy.
Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor Beata Bartczak podziękowała partnerom w projekcie, podmiotom współpracującym, pracodawcom, uczestnikom projektu oraz pracownikom urzędu pracy za zaangażowanie przy realizacji zadań projektowych.